98.9% ZAMÓWIEŃ WYSYŁAMY TEGO SAMEGO DNIA!

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 250,00 zł.
Nowości
Woreczki na pokarm EASY STORE Ardo Medical
Woreczki na pokarm EASY STORE Ardo Medical

34,99 zł

MINIKOIOI Talerzyk silikonowy puzzle
MINIKOIOI Talerzyk silikonowy puzzle

90,00 zł

Zestaw promocyjny Chicco + GRATIS
Zestaw promocyjny Chicco + GRATIS

108,50 zł

Laktator Elektryczny Canpol Easy Natural
Laktator Elektryczny Canpol Easy Natural

275,00 zł

Stanik do karmienia Doctor Nap - Różowy
Stanik do karmienia Doctor Nap - Różowy

49,00 zł

Poduszka do karmienia Motherhood - Fasolka
Poduszka do karmienia Motherhood - Fasolka

75,99 zł

Neno Bella Twin laktator elektryczny podwójny
Neno Bella Twin laktator elektryczny podwójny

289,00 zł

Producenci
Jak karmić piersią po cesarskim cięciu? 0
Jak karmić piersią po cesarskim cięciu?

Jak karmić piersią po cesarskim cięciu?

Karmienie piersią to najlepszy sposób żywienia niemowlaków. Dostarcza dziecku niezbędnych witamin i minerałów. Podczas karmienia tworzy się niesamowita więź między matką a dzieckiem. Każdy ma inne doświadczenia związane z karmieniem piersią. Odpowiednia pozycja i wygoda podczas karmienia jest bardzo ważna, w szczególności po cięciu cesarskim.

  • Mleko matki to najlepszy pokarm dla niemowlaka
  • Ważne, aby często przystawiać maluszka do piersi
  • Cesarskie cięcie nie jest przeszkodą w karmieniu piersią
  • Podczas karmienia niemowlaka ważny jest kontakt skóra do skóry

Przeczytaj również dlaczego warto mieć poduszkę do karmienia

Spis treści

1. Cesarskie cięcie a karmienie piersią
a) Jak karmić piersią po cesarce
2. Pozycje do karmienia piersią po cięciu cesarskim
3. Suplementy na laktację
a) Herbatki, pastylki i inne produkty mlekopędne
4. Cesarka a odciąganie pokarmu
a) Laktator na pobudzenie laktacji

Cesarskie cięcie a karmienie piersią

Bardzo często po cesarskim cięciu mamy muszą leżeć i odpoczywać. Warto wówczas poprosić o pomoc w przystawianiu dziecka do piersi. Ważne jest aby zapewnić kontakt skóra do skóry. Karm dziecko jak najczęściej, przyspieszy to produkcję pokarmu.  

Jak karmić piersią po cesarce

Mleko po cięciu cesarskim może pojawić się dopiero po około 3-6 dniach od porodu. Nie jest to jednak powód do zmartwień. Należy jak najczęściej przystawiać dziecko do piersi. Warto zadbać o jak najwygodniejszą pozycję, w której ból rany nie będzie aż tak intensywny. Bardzo pomocna może okazać się poduszka do karmienia, która ochroni ranę przed otarciami lub kopnięciem.

Jak karmić piersią po cesarce

Pozycje do karmienia piersią po cięciu cesarskim

Podczas karmienia piersią po cesarce należy wybrać wygodną pozycję. Ważne aby w miarę możliwości zminimalizować występujące bóle. Podczas pierwszego przystawienia poproś o pomoc położną, męża lub inną bliską osobę. 

Polecane pozycje do karmienia piersią:

  • Spod pach/futbolowa - pozycja pionowa, której można używać podczas siedzenia z dzieckiem z boku. W tej pozycji występuje najmniejsze prawdopodobieństwo, że dziecko będzie kopać lub ocierać się o Twoje nacięcie. Poduszka do karmienia dodatkowo sprawi, że w tej pozycji karmienie będzie jeszcze wygodniejsze.
  • Kołyska - klasyczna pozycja do karmienia, w której siedzisz wyprostowana z dzieckiem ułożonym na boku, z głową i szyją ułożonymi wzdłuż przedramienia, a ciało przy brzuchu. W tej pozycji możesz użyć poduszki do karmienia.
  • Pozycja leżąca na plecach - popularna pozycja do karmienia piersią i może być świetna dla mam po cesarskim cięciu. Szczególnie sprawdzi się, gdy próbujesz się położyć, odpocząć i odzyskać siły. Pamiętaj, aby unikać ciężaru i nacisku na miejsce rany.
  • Pozycja leżąca na boku - pozycja ta pozwala na odpoczynek i regenerację. Matki po cesarskim cięciu powinny leżeć w wygodnej pozycji, aby w miarę możliwości odpoczywać, zwłaszcza w pierwszych dniach i tygodniach powrotu do zdrowia po cesarskim cięciu.

Pozycje do karmienia piersią po cięciu cesarskim

Suplementy na laktację

Podczas problemów z laktacją najważniejsze, aby wyeliminować stres. Relaks i odpoczynek oraz częste przystawianie niemowlaka to najlepsze lekarstwo na problemy z laktacją. Jeśli jednak szukasz dodatkowej pomocy, to na rynku dostępnych jest wiele preparatów wspierających laktację.

Herbatki, pastylki i inne produkty mlekopędne

Specjalne herbatki i pastylki dla kobiet karmiących piersią, działają mlekopędnie oraz dostarczają niezbędnych witamin i minerałów. Odpowiednio przetworzony słód jęczmienny również pobudza laktację i jest dostępny w postaci pysznego napoju MOM Sos, który działa cuda i przynosi niesamowite efekty. Wiele mam potwierdza skuteczność produktów marki Bocianek i MOM Sos.

Suplementy na laktację

Cesarka a odciąganie pokarmu

W ciągu dwóch godzin od porodu należy przystawić dziecko do piersi. Jeśli jednak nie jest to możliwe warto odciągać pokarm laktatorem. Pozwoli to pobudzić i utrzymać laktację. 

Laktator na pobudzenie laktacji

Najlepszym sposobem na pobudzenie laktacji jest częste przystawianie dziecka. Jeśli jednak nie jest to możliwe lub nie przynosi efektów można wspomóc się laktatorem. Odciągnięty pokarm możemy podawać dziecku w butelce lub przy pomocy kubeczka do karmienia. Najwygodniejszy będzie podwójny laktator elektryczny. Jest łatwy w obsłudze i pozwala odciągać o wiele więcej pokarmu w krótkim czasie.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl