98.9% ZAMÓWIEŃ WYSYŁAMY TEGO SAMEGO DNIA!

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 250,00 zł.
Nowości
Producenci
Kawa a karmienie piersią 0
Kawa a karmienie piersią

Kawa a karmienie piersią

Wiele mam podczas karmienia piersią rezygnuje z picia kawy i uważa to za szkodliwe. Jest to mit i żadne badania nie potwierdzają szkodliwości spożywania małych dawek kofeiny w okresie karmienia piersią. Oczywiście należy kontrolować ilość spożywanej kofeiny i obserwować reakcję dziecka.

 • Karmiąc piersią można pić kawę w małych ilościach
 • Nie należy spożywać więcej kofeiny dziennie niż 5-6 mg na kg masy ciała
 • Kofeina znajduję się także w innych napojach takich jak herbata czy cola
 • Należy obserwować reakcję dziecka na spożywaną przez mamę kofeinę
 • W naszym sklepie MamaKarmi.pl dostępna jest kawka Bocianek dla mam karmiących piersią

Przeczytaj również jakie produkty stosować, aby pobudzić laktację

Spis treści

1. Picie kawy podczas karmienia piersią
a) Kofeina i karmienie piersią
2. Czy kofeina w pokarmie pobudza dziecko
3. Kawa a laktacja
a) Kawka Bocianek

Picie kawy podczas karmienia piersią

Według Europejskiego urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności, kobiety karmiące piersią mogą bezpiecznie spożywać do 200 mg kofeiny dziennie. W mleku matki znajduje się mniej niż 1% spożytej dawki kofeiny. Należy jednak obserwować, jak organizm dziecka reaguje na znajdującą się w pokarmie kofeinę. 

Zdarza się, że niemowlaki nie potrafią poradzić sobie nawet z małą dawką kofeiny. Jeśli zauważymy, że nasze dziecko jest rozdrażnione po wypiciu kawy, wówczas należy z niej zrezygnować na jakiś czas.

Kofeina i karmienie piersią

Podczas karmienia piersią należy pamiętać, że kofeina znajduje się nie tylko w kawie, ale również w innych spożywanych przez nas produktach. 

Produkty z kofeiną:

 • kawa,
 • herbata,
 • napój energetyczny,
 • czekolada,
 • cola,
 • niektóre leki przeciwbólowe takie jak np. Apap Extra

Jeśli w ciągu dnia wypijamy około 250 ml zielonej herbaty to jest to mniej więcej 25 gram kofeiny. Dodatkowo kawa Cappuccino lub Latte zawiera około 100-150 gram kofeiny. Należy pamiętać, aby nie przekroczyć dziennej dawki kofeiny. Maksymalne spożycie nie powinno przekraczać 200-250 gram kofeiny. Są to 2-3 przeciętne kawy lub około 5 herbat. Wszystko oczywiście zależy od organizmu kobiety. 

Czy kofeina w pokarmie pobudza laktacje

Czy kofeina w pokarmie pobudza dziecko

Jeśli kofeinę spożywamy z umiarem i nie przekraczamy bezpiecznej dziennej dawki spożycia, wówczas nie powinno mieć to wpływu na nasze dziecko. Badania przeprowadzone przez specjalistów w 2012 roku “Spożycie kofeiny przez matkę i nocne budzenie się niemowląt: prospektywne badanie kohortowe” wykazały, że “spożywanie kofeiny podczas ciąży i przez matki karmiące wydaje się nie mieć wpływu na sen niemowląt w wieku 3 miesięcy”. Jeśli jednak zauważymy, że nasze dziecko jest niespokojne, należy wówczas przestać spożywać kofeinę.

Kawa a laktacja

Kawa a laktacja

Kawa spożywana w umiarkowanej ilości, wbrew wielu mitom nie ma negatywnego wpływu na laktację. Nie zmniejsza ilości produkowanego przez organizm kobiety mleka, ani nie powoduje żadnych innych problemów z pokarmem.

Kawka Bocianek

Firma Bocianek wśród swoich produktów posiada między innymi kawkę dla kobiet karmiących piersią. Kawka Bocianek nie zawiera kofeiny, jest mlekopędna i dostarcza niezbędnych witamin i mikroelementów. Wszystkie składniki kawki Bocianek są pochodzenia naturalnego.

Kawka Bocianek

Kawa w MamaKarmi.pl

Sklep MamaKarmi.pl oferuje szeroki wybór laktatorów oraz innych akcesoriów związanych z karmieniem piersią takich jak kawka Bocianek. Pragniemy, aby każda mamy mogła wybrać w naszym sklepie swoje ulubione suplementy. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl