98.9% ZAMÓWIEŃ WYSYŁAMY TEGO SAMEGO DNIA!

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 250,00 zł.
Nowości
Producenci
10 pomysłów na zabawę z niemowlakiem 0
10 pomysłów na zabawę z niemowlakiem

10 pomysłów na zabawę z niemowlakiem

Nie masz pomysłu jak spędzać czas wolny z niemowlakiem? Zastanawiasz się jakie zabawy będą odpowiednie dla kilkumiesięcznego maluszka? Zadbaj o rozwój Twojego dziecka i skorzystaj z naszych pomysłów na zabawy. 

  • Wiele zabaw wpływa na prawidłowy rozwój sensoryczny Twojego dziecka
  • Zabawa z lusterkiem to jedna z ulubionych zabaw niemowlaków
  • Spędzaj aktywnie czas z maluszkiem
  • Zabawki Montessori to strzał w dziesiątkę

Przeczytaj również o rozszerzaniu diety metodą BLW

Spis treści

Zabawy ruchowe z 4-miesięcznym dzieckiem
Zabawy z lusterkiem
Zabawa z 5-miesięcznym dzieckiem stymulująca wzrok  
Zabawy sensoryczne
Zabawy Montessori dla 8-miesięcznego dziecka
Zabawa w akuku
Zabawa w przesypywanie
Aktywny czas z maluszkiem
Zabawy rozwojowe dla niemowlaków
Najlepsze zabawki dla maluszków

Zabawy ruchowe z 4 miesięcznym dzieckiem

Zazwyczaj 4 miesięczne dziecko jest już bardzo ciekawe otaczającego go świata. Maluszek z dnia na dzień staje się coraz bardziej kontaktowy i coraz lepiej wychodzi mu utrzymanie główki w pionie. Na tym etapie rozwoju najlepsze będą zabawy na brzuszku. Połóż przed dzieckiem różne przedmioty o ciekawym wyglądzie. Pokaż mu kilka z nich i pozwól mu po nie sięgać. Połóż zabawki tak, aby maluszek mógł podążać za nimi główką. 

Zabawy z lusterkiem

Zabawy z lustrem to świetny pomysł na każdym etapie rozwoju maluszka. Wspomaga prawidłowy rozwój samoświadomości. Pozwól swojemu dziecku oglądać własne odbicie w lusterku. Aby zabawa była ciekawsza możesz namalować dziecku kropkę na twarzy np. kremem. Obserwuj jego reakcję i pozwól mu poznawać siebie. 

Zabawa z 5 miesięcznym dzieckiem stymulująca wzrok

Bardzo ważne jest, aby wybierać zabawy, które dbają o prawidłowy rozwój naszego dziecka. Pomiędzy 3 a 6 miesiącem życia, u dziecka rozwija się widzenie przestrzenne. Wówczas świetnym pomysłem na zabawę będzie oddalanie i ruszanie ciekawych kształtów i przedmiotów, tak aby dziecko mogła podążać za nimi wzrokiem. 

Zabawy sensoryczne

Pozwól dziecku poznawać świat i postaw na rozwój zmysłów. Zabawy sensoryczne zajmą maluszka na dłuższą chwilę. Wystarczy wsypać do przeźroczystych woreczków produkty o różnej fakturze i wielkości takie jak ryż, kasza, mąka czy groch. Zaklej woreczki i daj dziecku do ręki. Pamiętaj, aby dziecko było cały czas pod nadzorem dorosłego. Możesz przykleić napełnione woreczki do podłogi i położyć przed nimi dziecko na brzuszku. Udanej zabawy!

Zabawy Montessori dla 8 miesięcznego dziecka

Zabawy Montessori pozwalają dziecku poznawać świat przy użyciu zmysłów. Wiele zabawek można przygotować samemu. Wsyp makaron do pustej butelki po soczku lub zrób zabawkę z folii spożywczej. Możliwości jest mnóstwo, ważne, aby dziecko mogło samodzielnie poznawać świat przy użyciu wszystkich zmysłów.

Zabawa w akuku

W “akuku” możesz bawić się już z 3 miesięcznym maluszkiem. Możesz bawić się w to wszędzie, nawet podczas zakupów lub pobytu u lekarza. Zasłoń twarz dłońmi, aby po chwili odsłonić ją i krzyknąć radosne AKUKU. Im starsze dziecko tym będzie miało większą frajdę z zabawy.

Zabawa w przesypywanie

Między 9 a 12 miesiącem możesz spróbować wprowadzać zabawy w przesypywanie. Przygotuj dziecku różnego rodzaju pojemniki oraz ryż, kasze lub mąkę i przesypujcie wspólnie z pojemnika do pojemnika. Do tego rodzaju zabaw świetnie sprawdzi się plastikowa piaskownica lub dmuchany basenik, w którym dziecko będzie mogło swobodnie przesypywać w domu. 

Aktywny czas z maluszkiem

W miarę możliwości spędzaj czas aktywnie z maluszkiem. Jeśli pogoda pozwala to spaceruj i pokazuj dziecku świat. Świetnym rozwiązaniem jest wózek biegowy, wówczas możesz nie tylko biegać, ale również jeździć na rolkach. Jeśli lubisz rower to idealnie sprawdzi się przyczepka dla maluszka. 

Aktywny czas z maluszkiem

Zabawy rozwojowe dla niemowlaków

Wspieraj rozwój swojego dziecka i wybieraj zabawy, które pozwolą mu poznawać świat i używać zmysłów. Zabawy z lampkami, lusterkiem, ciałem, na brzuszku to świetny pomysł na aktywność dla Twojego dziecka. Wiele zabaw możemy przygotować w domu bez wielkiego wysiłku. Bądź kreatywna i stwórz grzechotkę z kaszy lub piłeczkę z folii. 

Najlepsze zabawki dla maluszków

Ostatnio najbardziej popularne i lubiane przez dzieci są wszystkiego rodzaju zabawki Montessori. Sortery, tablice manipulacyjne, kulodromy, układanki, puzzle i wiele innych to genialne zabawki, które pozytywnie wpływają na rozwój Twojego dziecka.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl