Smoczki silikonowe Medela, przeznaczone do wielokrotnego użytku, są idealnie dopasowane do butelek Medela i wspierają przejście z karmienia piersią na butelkę. Wykonane z wysokiej jakości silikonu, imitują pierś matki i zapewniają wolny wypływ, odpowiedni dla niemowląt w wieku 0-3 miesięcy. Smoczki są bezpieczne, wolne od lateksu i bisfenolu A.
Jest 6 produktów.
Silikonowy smoczek NUK Nature Sense to antykolkowy smoczek wzorowany na kształcie piersi, z wieloma otworami przepływowymi, które naśladują kanaliki mleczne, zapewniając naturalny wypływ pokarmu. Szerokie i elastyczne oparcie dla warg pozwala dziecku czuć się jak przy piersi mamy, a system antykolkowy zapobiega połykaniu powietrza i kolkom. Smoczek jest odpowiedni dla dzieci od 0 do 6 miesięcy i może być używany do podawania mleka, herbatki czy wody.
Smoczek antykolkowy NATURAL NURSING Babyono o wolnym przepływie jest zalecany do podawania płynów, takich jak mleko, woda czy herbatka. Wyposażony w zaworek antykolkowy, zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza, minimalizując ryzyko połykania powietrza przez niemowlę. Silikonowy smoczek imituje kształt piersi mamy, wspiera naturalny odruch ssania i jest bezpieczny dla noworodków, spełniając europejskie normy.
Czym są smoczki do butelek?
Smoczek na butelkę umożliwia karmienie naszego dziecko. Do wielu butelek smoczek jest dołączony do zestawu, mimo to wielu producentów umożliwia dokupienie indywidualnie wybranego smoczka. Dzięki temu możemy wybrać smoczek, który jest najbardziej zbliżony kształtem do piersi kobiety.
Butelka ze smoczkiem pozwala karmić maluszka także innym osobom poza mamą. W zależności od wieku i potrzeb dziecka możemy wybrać smoczki silikonowe bądź kauczukowe. Występują one także w różnym kształcie i o różnej ilości dziurek przepływowych.
Smoczki możemy podzielić ze względu na tworzywo, z jakiego zostały wykonane, kształt i ilość dziurek czy wielkość.
Rodzaje:
Smoczki do butelek dzielimy ze względu na tworzywo, kształt oraz ilość dziurek:
Tworzywo:
- silikonowe - przeźroczyste smoczki, bezzapachowe, są bardziej zbliżone do piersi kobiety niż smoczki kauczukowe,
- kauczukowe - brązowe i matowe smoczki o charakterystycznym zapachu, są odporne na gryzienie,
Kształt:
- szerokootworowy - zbliżony do kształtu brodawki sutkowej kobiety,
- prosty - regularny i wydłużony kształt
- anatomiczny - inaczej nazywany ortodontycznym, odpowiednio dba o zgryz dziecka
- zbliżony do piersi kobiety - smoczek odwzorowujący kształt piersi kobiety.
Ilość dziurek:
- wolnoprzepływowy - dla noworodków od pierwszego dnia życia
- szybkoprzepływowy - w zależności od producenta dla niemowlaków powyżej 6 bądź 12 miesiąca życia
- antykolkowy - zapobiega przedostawaniu się pęcherzyków powietrza
Jak używać smoczka do karmienia?
Przed pierwszym użyciem, smoczek należy dokładnie umyć i zdezynfekować. W tym celu możemy użyć specjalnego płynu i szczoteczki do mycia butelek i smoczków, a następnie sterylizatora bądź woreczków do sterylizacji w kuchence mikrofalowej. Gdy smoczek jest czysty możemy odpowiednio nałożyć go wraz z nakrętką na butelkę.
Czynności te należy wykonać zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania. Należy zawsze dokładnie sprawdzać smoczek i wyrzucić w przypadku jego osłabienia bądź przegryzienia. Zaleca się wymianę smoczka na nowy co 1-2 miesiące ze względów higienicznych. Należy pamiętać o każdorazowym myciu i dezynfekcji smoczka przed jego użyciem.
Smoczek a łyżeczka do karmienia mlekiem. Czym się różnią?
Smoczek to element, który po odpowiednim nałożeniu na butelkę z nakrętką, umożliwia karmienie dziecka. Niemowlak może ssać pokarm z butelki, dzięki czemu każda bliska osoba może go nakarmić. Możemy dobrać odpowiedni smoczek do potrzeb naszego dziecka.
Natomiast łyżeczka do podawania mleka jest niezastąpiona podczas gdy niemowlak ma problemy ze ssaniem. Ma ona miękką końcówkę, która nie podrażni dziecka i miarkę umożliwiają kontrolowanie podawanej ilości mleka. Często może okazać się przydatna podczas gdy dziecko jest wcześniakiem.
Kiedy przyda się smoczek do butelki?
Zdarza się, że nie mamy możliwości karmienia piersią z różnych przyczyn, wówczas niezbędna jest butelka z odpowiednio dobranym smoczkiem. Smoczek umożliwia karmienie dziecka butelką także tacie bądź innym bliskim osobom.
Podczas odciągania pokarmu laktatorem do specjalnych butelek, możemy dokupić do nich smoczek. Dzięki temu przy użyciu jednej butelki możemy nie tylko dociągnąć do niej pokarm, ale także nakarmić nią nasze dziecko.
Często smoczek dołączony do zestawu z butelką nie odpowiada naszemu dziecku. Wówczas możemy dokupić inny, wybrany przez nas smoczek do konkretnej butelki. Warto zmieniać smoczki co 1-2 miesiące ze względów higienicznych.
Zalety smoczków na butelkę:
- jest łatwy w użyciu,
- umożliwia karmienie dziecka butelką,
- wolny od BPA,
- możemy dobrać odpowiedni typ i rozmiar smoczka,
- nadaje się do sterylizacji,
- niektóre smoczki doskonale odwzorowują kształt piersi kobiety.
Warto wybrać smoczek najbardziej zbliżony do kształtu piersi i brodawki sutkowej mamy.
Podczas gdy karmimy piersią nasze dziecko, ale planujemy wrócić do pracy, zostawić dziecko z tatą bądź inną bliską osobą, czy też zwyczajnie odpocząć, nie musimy rezygnować z podawania swojego pokarmu.
Wystarczy dobrać smoczek, który jest najbardziej zbliżony do piersi i brodawki sutkowej kobiety. Wówczas możemy podawać maluszkowi mleko matki butelką bez obaw, że nie będzie on chciał ponownie ssać piersi matki.