98.9% ZAMÓWIEŃ WYSYŁAMY TEGO SAMEGO DNIA!

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 250,00 zł.
Nowości
Woreczki na pokarm EASY STORE Ardo Medical
Woreczki na pokarm EASY STORE Ardo Medical

34,99 zł

MINIKOIOI Talerzyk silikonowy puzzle
MINIKOIOI Talerzyk silikonowy puzzle

90,00 zł

Zestaw promocyjny Chicco + GRATIS
Zestaw promocyjny Chicco + GRATIS

108,50 zł

Laktator Elektryczny Canpol Easy Natural
Laktator Elektryczny Canpol Easy Natural

275,00 zł

Stanik do karmienia Doctor Nap - Różowy
Stanik do karmienia Doctor Nap - Różowy

49,00 zł

Poduszka do karmienia Motherhood - Fasolka
Poduszka do karmienia Motherhood - Fasolka

75,99 zł

Neno Bella Twin laktator elektryczny podwójny
Neno Bella Twin laktator elektryczny podwójny

289,00 zł

Producenci
Laktator - co to jest? 0
Laktator - co to jest?

Laktator - co to jest?

Laktator to innowacyjny produkt, pozwalający odciągać pokarm każdej kobiecie. Jest lekkim, wydajnym i małym urządzeniem. Laktator może stać się przyjacielem każdej karmiącej mamy i ułatwi karmienie w wielu momentach.

 • Laktator to niezbędny element każdej wyprawki
 • Odciągacze pokarmu są łatwe w użyciu
 • Laktator pomoże nie tylko podczas nawału pokarmu
 • Najpopularniejsze laktatory do spotkania są takich marek jak: Medela, Nuk, Simed, Neno, Canpol, Neno i wiele innych
 • W naszym sklepie MamaKarmi.pl dostępne są laktatory na jedną bądź na dwie piersi

Zobacz nasze laktatory https://mamakarmi.pl/list/laktatory

Spis treści

1. Czym jest laktator
a) Laktator dwufazowy
2. Laktator co to takiego
3. Mleko Matki
4. Laktator elektryczny - co to jest
a) Jak działa laktator elektryczny
5. Budowa i rodzaje laktatorów
a) Budowa
b) Rodzaje
6. Jak używać odciągacza pokarmu
a) Stosowanie
b) Mycie i sterylizacja
7. Kiedy użyć laktatora
a) laktator w szpitalu
8. Jaki laktator wybrać
a) Producenci
b) Ceny

Czym jest laktator

Laktator to urządzenie służące do odciągania pokarmu z piersi kobiety. Często inaczej nazywany jest odciągaczem pokarmu. W łatwy i szybki sposób ściąga mleko matki do specjalnego pojemnika na mleko. Laktator może przydać się już w pierwszych dniach po porodzie. Możemy wybrać laktator ręczny bądź laktator elektryczny.

Laktator dwufazowy

Laktator dwufazowy odwzorowuje naturalny rytm ssania niemowlaka. Podczas swojej pracy najpierw odciąga pokarm szybko i płytko, a następnie powoli i głęboko. Dokładnie tak jak dziecko przystawione do piersi, które gdy jest głodne najpierw ssie łapczywie i szybko a dopiero po chwili wolno i spokojnie.

Laktator co to takiego

Podczas karmienia wygoda jest najważniejsza dla każdej kobiety. Laktator pomaga rozwiązać wiele problemów a jego używanie jest łatwe i komfortowe. Dzięki odciągaczom pokarmu każdy może nakarmić dziecko mlekiem mamy. Na rynku dostępne są różne rodzaje laktatorów wielu marek. 

W naszym sklepie znajdziecie państwo nie tylko akcesoria i ubrania związane z karmieniem piersią, ale oferujemy także szeroki wybór laktatorów. Pragniemy uszczęśliwić każdą mamę i chcemy, aby mogła wybrać swój ulubiony laktator właśnie w naszym sklepie. 

Mleko matki

Wiemy jak ważne i zdrowe jest mleko matki. Według Światowej Organizacji Zdrowia WHO zalecane jest wyłączne karmienie piersią do 6 miesiąca życia dziecka, oraz kontynuowanie karmienia piersią do ukończenia 2 roku życia i dłużej przy jednoczesnym wprowadzaniu pokarmów uzupełniających. Wyłączne karmienie piersią oznacza przystawianie dziecka do piersi bądź karmienie odciągniętym mlekiem matki.

Laktator co to

Laktator elektryczny

Laktator elektryczny jest niesamowicie wydajnym i łatwym w obsłudze urządzeniem. Pozwala w krótkim czasie odciągnąć o wiele więcej pokarmu niż laktator ręczny. Odciągacz elektryczny jest niezbędny podcza gdy regularnie odciągamy mleko.

Jak działa laktator elektryczny

Laktator elektryczny wyposażony jest w specjalne urządzenie zasilające. Po podłączeniu do prądu wytwarza próżnię i odciąga mleko matki do pojemnika na pokarm. W niektórych laktatorach elektrycznych istnieje możliwość wsadzenia baterii.

Budowa i rodzaje laktatorów

 W naszym sklepie znajdą Państwo różne modele laktatorów. Ogólna budowa odciągacza pokarmu jest jednak taka sama w każdym z nich. Różnicę w budowie możemy zauważyć pomiędzy laktatorem ręcznym a laktatorem elektrycznym. Odciągacz elektryczny dodatkowo wyposażony jest w urządzenie zasilające.

Budowa

Ogólna budowa laktatora:

 • Lejek - to element przykładany bezpośrednio do piersi kobiety. Ważne jest aby właściwie dobrać jego rozmiar do brodawki sutkowej. Istenieje możliwość zakupy odpowiedniego lejka do lakatatora.
 • Pojemnik na pokarm - W nim znajduje się odciągane mleko matki. Dołączony do zestawu pojemnik na pokarm to najczęściej butelka dla dziecka
 • Rączka - element który w laktatorach ręcznych należy ściskać w odpowiednim tempie
 • Nasadka z pompką - łączy rączkę z butelką.

Rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i modeli laktatorów. W zależności od potrzeb i preferencji możemy wybrać:

 • Laktatory elektryczne - wymagają użycia baterii bądź podłączenia do prądu
 • Laktatory ręczne - mleko odciągane jest manualnie
 • Laktatory na dwie piersi (laktator podwójne) - umożliwiają ściąganie pokarmu z obu piersi jednocześnie
 • Laktatory dwufazowe - naśladują naturalny rytm ssania niemowlaka.
 • Laktatory muszlowe - odciągacze bez użycia rą

Jak używać odciągacza pokarmu?

Odciągacze pokarmu są bardzo łatwe w obsłudze. Do każdego modelu dołączona jest instrukcja opisująca jak dokładnie złożyć i używać wybranego laktator

Stosowanie

Przed użyciem należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi dołączoną do opakowania. Po odpowiednim złożeniu elementów laktatora możemy przystąpić do odciągania pokarmu. W przypadku laktatora elektrycznego należy podłączyć urządzenie do prądu bądź włożyć baterie. 

Sterylizacja

Ważne jest, aby przed pierwszym i każdym użyciem dokładnie umyć i wysterylizować poszczególne elementy laktatora. W tym celu możemy użyć specjalnego płynu i szczotki do mycia butelek i dziecięcych akcesoriów. Do dezynfekcji niektórych elementów może przydać się sterylizator elektryczny bądź torebki i pojemniki do sterylizacji w kuchence mikrofalowej. Dokładne zasady mycia i sterylizacji opisane są w instrukcji dołączonej do laktatora.

Kiedy użyć laktatora?

Laktator może okazać się niezwykle pomocny podczas wielu problemów laktacyjnych. Przyda się zarówno podczas nawałów jak i zastojów pokarmu. Jest niezbędny także w sytuacjach gdy niemowlę ma problemy ze ssaniem piersi. Wówczas odciągnięte mleko możemy podać dziecku wybierając odpowiednią butelkę. Często zdarza się również, że mama musi wrócić do pracy, ale nie chce rezygnować z podawania swojego pokarmu. Laktator umożliwia karmienie mlekiem matki także tacie i innym bliskim osobom.

Laktator w szpitalu

Laktator w szpitalu

Laktator często przydaje się już w pierwszych dniach życia dziecka. Dlatego warto dodać go do listy wyprawkowej. W szpitalu idealnie sprawdzi się odciągacz ręczny. Jest łatwy w użyciu i zajmuje mało miejsca. 

Jaki laktator wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli laktatorów. Możemy wybrać laktator ręczny bądź elektryczny. Istnieje także laktator na dwie piersi, który jest niesamowicie wydajny i pozwala odciągać o 18% więcej pokarmu niż laktator pojedynczy

Producenci laktatorów

Jeżeli wiemy już, czy interesuje nas odciągacz ręczny, czy elektryczny warto zastanowić się jeszcze nad marką laktatora. Możemy wybrać laktator takich producentów jak: Nuk, Chicco, Medela, Canpol Babies, Lovi, Neno, Simed, Babyono i wiele innych.

Ceny odciągaczy pokarmu

Cena laktatora zależna jest od marki i wybranego modelu. Zazwyczaj najtańszym rozwiązaniem są laktatory ręczne. Jednak gdy chcemy regularnie odciągać pokarm, warto wybrać nieco droższe rozwiązaniem, jakim jest laktator elektryczny. Mimo wszystko najbardziej wydajny i najdroższy jest laktator podwójny.

Laktatory w MamaKarmi.pl

Sklep MamaKarmi.pl oferuje szeroki wybór laktatorów oraz innych akcesoriów związanych z karmieniem piersią. Laktator to niezbędny element każdej wyprawki. Pragniemy, aby każda mamy mogła wybrać swój wymarzony odciągacz pokarmu właśnie w naszym sklepie. 

Serdecznie zapraszamy do zakupu laktatorów w naszym sklepie: https://mamakarmi.pl/list/laktatoryKomentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl