98.9% ZAMÓWIEŃ WYSYŁAMY TEGO SAMEGO DNIA!

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 250,00 zł.
Nowości
Woreczki na pokarm EASY STORE Ardo Medical
Woreczki na pokarm EASY STORE Ardo Medical

34,99 zł

MINIKOIOI Talerzyk silikonowy puzzle
MINIKOIOI Talerzyk silikonowy puzzle

90,00 zł

Zestaw promocyjny Chicco + GRATIS
Zestaw promocyjny Chicco + GRATIS

108,50 zł

Laktator Elektryczny Canpol Easy Natural
Laktator Elektryczny Canpol Easy Natural

275,00 zł

Stanik do karmienia Doctor Nap - Różowy
Stanik do karmienia Doctor Nap - Różowy

49,00 zł

Poduszka do karmienia Motherhood - Fasolka
Poduszka do karmienia Motherhood - Fasolka

75,99 zł

Neno Bella Twin laktator elektryczny podwójny
Neno Bella Twin laktator elektryczny podwójny

289,00 zł

Producenci
Bank mleka 0
Bank mleka

Bank mleka

Banki mleka kobiecego znane są na całym świecie. Dzięki nim dziecko, które nie może być karmione mlekiem własnej mamy, nadal ma szanse na naturalny pokarm. W Polsce dostępnych jest aż 16 placówek. Aby zostać dawczynią, wystarczy skontaktować się z najbliższym Bankiem mleka.

  • Banki mleka znane są na całym świecie
  • Zebrane w banku kobiece mleko jest dostarczane potrzebującym dzieciom
  • W Polsce znajduje się aż około 16 placówek Banku mleka
  • Dawczynią może być każda zdrowa kobieta w okresie laktacji, która zgłosi się do banku mleka i przejdzie odpowiednie badania
  • Sklep MamaKarmi.pl wspiera karmienie piersią

Przeczytaj również jakie produkty stosować, aby pobudzić laktację

Spis treści

1. Bank mleka kobiecego - co to jest
a) Jak działa bank mleka
B Fundacja banku mleka kobiecego
2. Kiedy powstał bank mleka w Polsce
3. Dlaczego warto oddać mleko
a) Jak oddać mleko kobiece
b) Jak otrzymać pokarm dla swojego dziecka

Bank mleka kobiecego - co to jest

Banki mleka to specjalne placówki z laboratoriami, które zajmują się pozyskiwaniem i badaniem mleka od Honorowych Dawczyń oraz dostarczaniem go dzieciom, które tego potrzebują. Wiele dzieci z różnych przyczyn nie może być karmionych mlekiem własnej matki. Bank mleka wspiera karmienie piersią i daje możliwość na naturalny pokarm każdemu dziecku. Mleko kobiece pochodzące z profesjonalnego banku mleka jest drugim po mleku własnej matki pokarmem z wyboru do stosowania u noworodków i niemowląt” (WHO & UNICEF Join Statement, 1980)

Bank mleka kobiecego - co to jest

Jak działa bank mleka

Mleko zbierane jest od Honorowych Dawczyń, które przechodzą szereg badań, zanim zaczną oddawać swój pokarm. Zebrane mleko jest odpowiednio sprawdzane i pasteryzowane. Bank mleka zapewnia sterylne butelki i etykiety do mleka. Niektóre banki mleka zapewniają także laktator

Gdy Dawczyni posiada już odpowiednią ilość butelek ze swoim mlekiem, wówczas pracownik Banku mleka przyjeżdża pod wskazany adres, aby odebrać pokarm. Mleko jest dostarczane dzieciom, które tego potrzebują. W pierwszej kolejności zebrane mleko otrzymują wcześniaki, które wraz z mamą przebywają w konkretnych placówkach.

Fundacja banku mleka kobiecego

Fundacja Bank Mleka Kobiecego promuje ideę dzielenia się naturalnym i przebadanym pokarmem kobiecym zgodnie z zaleceniami WHO/UNICEF. Fundacja zajmuje się także szerzeniem wiedzy w temacie mleka matki.

“Fundacja jest podmiotem wdrażającym w szpitalach w całej Polsce program „Mleko Mamy dla wcześniaka”, który ma na celu zwiększenie dostępu do mleka kobiecego dzieciom chorym i długo hospitalizowanym poprzez powoływanie placówek banków mleka w Polsce.” ~ Bank mleka

Fundacja Bank Mleka Kobiecego jest oficjalnym przedstawicielem w Polsce Europejskiego Stowarzyszenia Banków Mleka (ang. EMBA).

Kiedy powstał bank mleka

Kiedy powstał bank mleka kobiecego

Bank mleka w Polsce powstał w 2012 roku. Dokładnie 28.03.2012 powstała pierwsza placówka banku mleka kobiecego w Polsce. Wówczas w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. W Orłowskiego w Warszawie, noworodki mogły już otrzymywać bezpieczny pokarm innej mamy. Było to przełomowe wydarzenie i Fundacja rozpoczęła także realizację programu pt. „Mamy mleko dla wcześniaka” oraz zadbała, aby powstawały  kolejne placówki banku mleka.

Dlaczego warto oddać mleko

Dawczynią może zostać każda zdrowa kobieta w okresie laktacji, która ukończyła 18 lat. Oddawanie pokarmu nic nie kosztuje, a umożliwia wielu dzieciom spożywanie naturalnego mleka. Banki mleka zapewniają specjalne butelki, laktator oraz transport pokarmu.

Dostarczają zebrane mleko kobiece, najbardziej potrzebującym dzieciom. Często dla dzieci chorych lub urodzonych przedwcześnie, naturalny pokarm jest lekarstwem, które może uratować im życie.

Jak oddać mleko kobiece

Każda kobieta w okresie laktacji, która jest zdrowa i ukończyła 18 lat może zostać Honorową Dawczynią. Wystarczy, że zgłosi się do najbliższej placówki Banku mleka. Pracownicy udzielą jej niezbędnych informacji i skierują na odpowiednie badania. W Polsce znajduję się aż 16 placówek takich jak: Bank mleka Rzeszów, Bank mleka Wrocław, Bank mleka kobiecego Poznań, Bank mleka Warszawa i wiele innych. Szczegółowe informacje znajdziecie bezpośrednio na stronie Banku mleka.

Jak oddać mleko kobiece

Jak otrzymać pokarm dla swojego dziecka

Pokarm udostępniany jest dzieciom, które z przyczyn losowych nie mogą spożywać mleka własnej matki.  W pierwszej kolejności zebrane mleko matki otrzymują wcześniaki hospitalizowane w placówce, przy której funkcjonuje bank mleka. W każdym innym przypadku szpital może skontaktować się z Bankiem mleka w celu pozyskania pokarmu dla dziecka. Dodatkowo każda mama, która z różnych przyczyn potrzebuje pokarm dla swojego dziecka, może skontaktować się z wybranym Bankiem mleka.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl