98.9% ZAMÓWIEŃ WYSYŁAMY TEGO SAMEGO DNIA!

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 250,00 zł.
Nowości
Woreczki na pokarm EASY STORE Ardo Medical
Woreczki na pokarm EASY STORE Ardo Medical

34,99 zł

MINIKOIOI Talerzyk silikonowy puzzle
MINIKOIOI Talerzyk silikonowy puzzle

90,00 zł

Zestaw promocyjny Chicco + GRATIS
Zestaw promocyjny Chicco + GRATIS

108,50 zł

Laktator Elektryczny Canpol Easy Natural
Laktator Elektryczny Canpol Easy Natural

275,00 zł

Stanik do karmienia Doctor Nap - Różowy
Stanik do karmienia Doctor Nap - Różowy

49,00 zł

Poduszka do karmienia Motherhood - Fasolka
Poduszka do karmienia Motherhood - Fasolka

75,99 zł

Neno Bella Twin laktator elektryczny podwójny
Neno Bella Twin laktator elektryczny podwójny

289,00 zł

Producenci
Laktator - dlaczego warto go mieć? 0
Laktator - dlaczego warto go mieć?

Laktator - dlaczego warto go mieć?

Laktator umożliwia odciąganie pokarmu i gromadzenie zapasu mleka matki. Jest niezawodnym urządzeniem i przydaje się w wielu różnych sytuacjach w okresie karmienia piersią. Na rynku dostępne są laktatory manualne bądź elektryczne.

  • Laktator przyda się gdy dziecko ma problemy ze ssaniem piersi 
  • Odciągacz jest ratunkiem podczas kryzysu laktacyjnego
  • Odciągnięty zapas pokarmu pozwala zostawić maluszka pod opieką innej bliskiej osoby
  • Laktator elektryczny jest o wiele wydajniejszy niż odciągacz ręczny
  • Wiele kobiet decyduje się oddawać zgromadzony pokarm do Banku Mleka

Przeczytaj również najważniejsze informacje o mleku matki:

https://mamakarmi.pl/porady/info/mleko-matki

Spis treści

1. Kiedy przyda się laktator
a) Laktator podczas trudności z karmieniem piersią
b) Laktator w szpitalu
2. Kryzys laktacyjny a laktator
a) Laktator wsparciem podczas rozkręcenia laktacji
b) Nawały pokarmu z laktatorem
3. Zapas mleka matki przyda się w wielu sytuacjach
4. Oddawanie pokarmu do Banku mleka
5. Jaki laktator wybrać?
a) Kiedy przyda się laktator ręczny
b) Kiedy najlepiej używać laktator elektryczny

Kiedy przyda się laktator

Odciągacz pokarmu powinien znaleźć się w każdej wyprawce. Wiele kobiet zwleka z jego zakupem, jednak zawsze warto mieć go pod ręką. Często okazuje się, że jest on przydatny już w pierwszych dniach po porodzie. Szacuje się, że około 80% kobiet używa laktatora po urodzeniu, do wspomagania karmienia piersią. 

kiedy przyda się laktator

Laktator podczas trudności z karmieniem piersią

Laktator przyda się podczas wielu trudności z karmieniem piersią. Często z różnego rodzaju przyczyn nie możemy karmić piersią naszego dziecka. Nie oznacza to jednak, że mamy rezygnować z podawania maluszkowi mleka matki. Dzięki odciągaczom pokarmu możemy przelać zebrane mleko do butelki. Umożliwia to karmienie dziecka naturalnym pokarmem nawet gdy występują takie trudności jak:

  • Wklęsłe lub płaskie brodawki - utrudnia to dziecku prawidłowe uchwycenie piersi. Warto wówczas pracować nad odpowiednim formowaniem brodawki. Pomoże w tym regularne odciąganie pokarmu oraz specjalny korektor brodawki.
  • Poranione brodawki - podczas gdy ból uniemożliwia karmienie piersią, warto podawać dziecku odciągnięty laktatorem pokarm. Odpowiednie wietrzenie i nawilżanie lanoliną poranionych brodawek przyniesie ulgę.
  • Dziecko ma problem z ssaniem piersi - zdarza się czasami, że początkowo dziecko miewa problemy z prawidłowym uchwyceniem brodawki. Aby dostarczyć mu odpowiedniej ilości pokarmu, możemy podawać odciągnięte mleko matki. Laktator wówczas pomoże również prawidłowo opróżnić pierś kobiety.

Warto używać laktatora również podczas gdy mama zażywa leki, które uniemożliwiają karmienie piersią. Wówczas odciągacz pokarmu stosujemy, aby nie zahamować produkcji mleka. Dzięki temu po zakończonej kuracji i odpowiedniej konsultacji z lekarzem możemy nadal podawać dziecku naturalny pokarm.

Laktator w szpitalu

W wielu przypadkach laktator może przydać się już w pierwszych dniach po porodzie. Zdarza się, że od razu po narodzinach niemowlak jest oddzielony od mamy. Wówczas zaleca się odciąganie pokarmu laktatorem, tak aby zebrane mleko matki mogło być podawane maluszkowi. Jest to bardzo ważne również w przypadku wcześniaków.

Dzieci przedwcześnie urodzone często karmione są dojelitowo luz za pomocą sondy. Dlatego mamom wcześniaków zaleca się odciąganie mleka co 3 godziny. Laktator przyda się także po cesarskim cięciu. Organizm kobiety jest osłabiony co może przyczynić się do początkowego braku pokarmu. W takiej sytuacji bardzo ważne jest, aby odpowiednio pobudzić laktację. Wówczas zaleca się odciąganie pokarmu minimum 8 razy na dobę.

kryzys laktacyjny a laktator

Kryzys laktacyjny a laktator

U wielu karmiących piersią kobiet występuje kryzys laktacyjny. Jest to naturalne i nie należy wówczas rezygnować z karmienia piersią. Często nie wiemy jak sobie poradzić z nawałem bądź zastojem pokarmu. Oprócz relaksu, spokoju i suplementów przyda się także laktator. Odciągacz pokarmu pomoże nie tylko podczas zbyt dużej ilości pokarmu, ale również przyda się przy pobudzaniu laktacji.

Laktator wsparciem podczas rozkręcenia laktacji

Podczas zastojów pokarmu lub jego zbyt małej ilości możemy odciągać mleko przy pomocy laktatora. Odciąganie mleka matki pomiędzy karmieniami pomaga zwiększyć produkcję pokarmu. Ważne jest także, aby jak najczęściej przystawiać maluszka od piersi. 

Nawały pokarmu z laktatorem

Podczas nawału pokarmu często nasze piersi stają się obolałe i nabrzmiałe. Wówczas możemy odciągnąć niewielką ilość mleka przed karmieniem. Przyniesie to niesamowitą ulgę i ułatwi maluszkowi prawidłowe uchwycenie brodawki. Ważne, aby w takiej sytuacji nie odciągać zbyt dużej ilości pokarmu, by nie doprowadzić do nadprodukcji.

Zapas mleka matki przyda się w wielu sytuacjach

Dzięki laktatorom pokarmu możemy gromadzić zapas mleka matki. Odpowiednio przechowywany pokarm przyda się wówczas gdy mama planuje wrócić do pracy. Dzięki odciągaczom nie musi ona rezygnować z podawania dziecku naturalnego pokarmu.

Zapas mleka umożliwia także zostawienie dziecka pod opieką innej bliskiej osoby. W takiej sytuacji wystarczy przelać do butelki wcześniej odciągnięte mleko i podgrzać je do odpowiedniej temperatury w podgrzewaczu butelek. 

 oddawanie pokarmu do banku mleka

Oddawanie pokarmu do banku mleka

Wiele kobiet decyduje się również na oddawanie swojego pokarmu do Banku Mleka. Jest to placówka, wspierająca karmienie dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą być karmione mlekiem swojej mamy. Po przejściu odpowiednich badań i spełnieniu warunków kobieta może oddawać odciągnięte mleko do Banku Mleka Kobiecego. 

Jaki laktator wybrać?

Zanim kupimy laktator musi zastanowić się, czy wybrać odciągacz ręczny, czy może elektryczny będzie lepszym rozwiązaniem. Wszystko zależy od potrzeb i częstotliwości używania laktatora. Ostateczny wybór zależny jest od preferencji karmiącej mamy. Wśród dostępnych na rynku odciągaczy możemy wyróżnić:

Kiedy przyda się laktator ręczny

Laktator ręczny to często najtańsze rozwiązanie. Jest lekki i łatwy w obsłudze. Ma mało elementów, przez co jest łatwy w utrzymaniu czystości. Zmieści się w każdej torebce i może przydać się już w szpitalu po porodzie. Nie wymaga użycia dużej siły i z pewnością każda kobieta poradzi sobie z jego używaniem. Idealnie sprawdzi się podczas sporadycznego odciągania pokarmu. Jeśli jednak planujemy regularnie odciągać mleko, wówczas lepiej sprawdzi się laktator elektryczny.

Kiedy przyda się laktator ręczny

Kiedy najlepiej używać laktator elektryczny

Laktator elektryczny sprawdzi się podczas regularnego odciągania pokarmu. Jest łatwy w obsłudze i automatycznie odciąga mleko matki. Laktator elektryczny odciąga pokarm znacznie szybciej i przyjemniej niż odciągacz manualny. Do wielu modeli laktatorów elektrycznych możemy dokupić również specjalny gorset. Dzięki temu podczas odciągania pokarmu mamy wolne ręce. Wśród odciągaczy elektrycznych znajdziemy także laktatory na dwie brodawki.

Są znacznie bardziej wydajne niż laktatory pojedyncze i odciągają o 18% więcej pokarmu. Szczególnie polecany przez mamy jest laktator podwójny Neno Due, który jest dwufazowy i niesamowicie delikatny. Może być stosowany zarówno jako podwójny jak i pojedynczy laktator. 

Laktatory w MamaKarmi.pl

Sklep MamaKarmi.pl oferuje szeroki wybór laktatorów ręcznych oraz elektrycznych. Posiadamy także laktatory dwufazowe, trzyfazowe oraz podwójne. Pragniemy, aby każda mamy mogła wybrać swój wymarzony odciągacz pokarmu właśnie w naszym sklepie. Pozwoli on rozwiązać wiele problemów oraz umożliwi komfortowe i wygodne odciąganie pokarmu.

Serdecznie zapraszamy do zakupu laktatorów w naszym sklepie: https://mamakarmi.pl/list/laktatory 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl