98.9% ZAMÓWIEŃ WYSYŁAMY TEGO SAMEGO DNIA!

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 250,00 zł.
Nowości
Woreczki na pokarm EASY STORE Ardo Medical
Woreczki na pokarm EASY STORE Ardo Medical

34,99 zł

MINIKOIOI Talerzyk silikonowy puzzle
MINIKOIOI Talerzyk silikonowy puzzle

90,00 zł

Zestaw promocyjny Chicco + GRATIS
Zestaw promocyjny Chicco + GRATIS

108,50 zł

Laktator Elektryczny Canpol Easy Natural
Laktator Elektryczny Canpol Easy Natural

275,00 zł

Stanik do karmienia Doctor Nap - Różowy
Stanik do karmienia Doctor Nap - Różowy

49,00 zł

Poduszka do karmienia Motherhood - Fasolka
Poduszka do karmienia Motherhood - Fasolka

75,99 zł

Neno Bella Twin laktator elektryczny podwójny
Neno Bella Twin laktator elektryczny podwójny

289,00 zł

Producenci
Laktator podwójny - co to jest? 0
Laktator podwójny - co to jest?

Laktator podwójny — co to jest?

Laktator podwójny to urządzenie, które umożliwia odciąganie mleka matki z dwóch piersi w tym samym czasie. Jest łatwy w użyciu i często może być stosowany także jako laktator pojedynczy. 

  • Laktator podwójny to urządzenie, które odciąga pokarmu z obu piersi jednocześnie
  • Odciągacze na dwie brodawki są intuicyjne i łatwe w użyciu
  • Laktator elektryczny na dwie piersi pozwala odciągać o 18% więcej pokarmu niż odciągacz pojedynczy
  • Najpopularniejsze laktatory podwójne to: Medela Swing Maxi, Lansinoh 2 w 1, Neno Camino i Neno Bella twin

Przeczytaj także wpis na naszym blogu o Laktatorze z pompką 

Spis treści

1. Czym jest laktator na dwie brodawki
a) Budowa laktatora podwójnego
2. Laktator podwójny rodzaje
3. Jak używać odciągacza na dwie brodawki
a) Stosowanie
b) Mycie i sterylizacja
4. Kiedy użyć laktatora na dwie piersi
5. Jaki laktator podwójny wybrać
a) Laktator podwójny Lansinoh
b) Laktator Medela
c) Laktator na dwie brodawki Neno

Czym jest laktator na dwie brodawki

Laktator na dwie brodawki pozwala odciągać pokarm z dwóch piersi jednocześnie. Dzięki niemu możemy zgromadzić zapas pokarmu. Często nazywany jest także odciągaczem podwójnym. Może przydać się w wielu sytuacjach. Laktator na dwie piersi pozwala odciągać znacznie więcej pokarmu niż laktator pojedynczy. Jest niesamowicie wydajny i intuicyjny.

Budowa laktatora podwójnego

Laktator podwójny zawiera dwie butelki na pokarm, dwa lejki, podwójne nasadki z rurkami, element zasilający, kabel oraz instrukcję. W zależności od producentów zawartość opakowania może się różnić. Laktator podwójny jest bardzo łatwy w obsłudze. Instrukcja dokładnie opisuje sposób montażu części. Wiele laktatorów podwójnych jest bezprzewodowa.

Laktator podwójny rodzaje

Wśród dostępnych na rynku laktatorów na dwie brodawki możemy znaleźć również takie, które możemy używać jako laktatora pojedynczego. Warto również zwrócić uwagę na liczbę faz odciągacza. Laktatory podwójne możemy podzielić na:

  • dwufazowe laktatory podwójne - odwzorowują naturalny rytm ssania dziecka. W pierwszej fazie laktator odciąga pokarm płytko i szybko. Natomiast w drugiej fazie, głęboko i powoli. Dokładnie jak dziecko przystawione do piersi, które najpierw łapczywie pije mleko matki, a gdy zaspokoi pierwszy głód ssie głęboko i powoli.
  • trzyfazowe laktatory na dwie piersi - jeszcze bardziej naśladują naturalny rytm ssania niemowlaka. W pierwszej fazie laktator odciąga płytko i szybko, dokładnie jak głodne dziecko. Druga faza odwzorowuje głębokie ssanie piersi.  Natomiast 3 faza odciągania to powolne wygaszanie ruchów, co imituje zasypianie dziecka przy piersi.

Laktator podwójny rodzaje

Jak używać odciągacza na dwie brodawki

Aby uruchomić laktator elektryczny podwójny należy podłączyć go do prądu, bądź wsadzić baterie lub w przypadku typów bezprzewodowych włączyć naładowany laktator. Następnie należy odpowiednio przyłożyć lejki laktatora do piersi. Odciągacz podczas swojej pracy automatycznie wytwarza próżnię zasysając pokarm w odpowiednio dobranym tempie. W większości modeli laktatorów na dwie brodawki sutkowe istnieje możliwość ściągania pokarmu także tylko z jednej piersi.

Stosowanie

Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją obsługi dołączoną do opakowania. Po właściwym połączeniu elementów laktatora możemy przystąpić do odciągania pokarmu. W przypadku laktatora bezprzewodowego należy upewnić się o poziomie naładowania baterii.

Mycie i sterylizacja

Ważne jest, aby przed pierwszym i każdym użyciem dokładnie umyć i wysterylizować poszczególne elementy laktatora. W tym celu możemy użyć specjalnego płynu i szczotki do mycia butelek i dziecięcych akcesoriów. Do dezynfekcji niektórych elementów może przydać się sterylizator elektryczny bądź torebki i pojemniki do sterylizacji w kuchence mikrofalowej. Dokładne zasady mycia i sterylizacji opisane są w instrukcji dołączonej do laktatora.

Kiedy użyć laktatora na dwie piersi?

Laktator elektryczny na dwie piersi jest w stanie dociągnąć o 18% pokarmu więcej niż laktator pojedynczy. Odciągacz podwójny zdecydowanie lepiej i dokładniej opróżnia piersi kobiety. Sprawia, że wzrasta wartość energetyczna mleka co prawidłowo wpływa na rozwój Twojego dziecka. Laktator podwójny przyda się podczas zastojów lub nawałów pokarmu. Umożliwia także karmienie mlekiem matki innym bliskim osobom. Dzięki laktatorowi na dwie piersi mama może wrócić do pracy i nadal podawać dziecku swój pokarm.

Kiedy użyć laktatora na dwie piersi

Jaki laktator podwójny wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów laktatorów podwójnych. Możemy wybrać laktator podwójny dwufazowy lub trzyfazowy. Wszystko zależy od potrzeb i indywidualnych preferencji mamy. 

Laktator podwójny Lansinoh

Jeden z najbardziej lubianych laktatorów na dwie piersi to laktator marki Lansinoh. Jest wyjątkowo wydajny i łatwy w użyciu. Laktator podwójny Lansinoh 2w1 może być używany także jako laktator pojedynczy. Cieszy się niesamowitym uznaniem wśród mam i otrzymał wiele nagród. Posiada trzy tryby pracy i jest wyjątkowo cichy.

Laktator może być stosowany ze specjalnym gorsetem Lansinoh, który umożliwia odciąganie pokarmu bez użycia rąk.

Laktator Medela

Laktator podwójny Medela Swing Maxi to produkt o niesamowitej jakości. Polecany przez mamy i położne na całym świecie. Laktator podwójny Medela jest delikatny i bezpieczny. Posiada 9 poziomów odciągania i jest wyjątkowo intuicyjny. Specjalnie skonstruowany lejek ułatwia przepływ mleka i idealnie dopasowuje się do kształtu piersi. Laktator podwójny Swing Maxi Może być stosowany ze specjalnym gorsetem Medela, który umożliwia odciąganie pokarmu bez użycia rąk.

Laktator na dwie brodawki Neno

Marka Neno posiada kilka modeli laktatorów podwójnych. Najbardziej popularne laktatory na dwie piersi to Neno Camino i Neno Bella Twin. Uzyskały Laur klienta w kategorii odkrycie roku 2021. Neno Camino to laktator trzyfazowy o genialnym designie i niesamowitej jakości. Jest delikatny i cichy oraz łatwy w obsłudze. Natomiast Neno Bella Twin to ulubiony laktator niejednej mamy. Ma piękny różowy kolor i intuicyjny panel dotykowy. Dodatkowo jest wyjątkowo cichy i wydajny. 

Laktatory w MamaKarmi.pl

Sklep MamaKarmi.pl oferuje szeroki wybór laktatorów oraz innych akcesoriów związanych z karmieniem piersią. Laktator to niezbędny element każdej wyprawki. Pragniemy, aby każda mamy mogła wybrać swój wymarzony odciągacz pokarmu właśnie w naszym sklepie. 

Serdecznie zapraszamy do zakupu laktatorów w naszym sklepie

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl